מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך
עקבו אחרינו ב-
  • Facebook Basic Square
השאירו פרטים לקביעת פגישה

בריכת שחיה ביתית- ציוד ואביזרים הכרחיים

בריכה ביתית – איזה ציוד ואביזרים לבריכות חשוב שיהיה לנו?

כאשר אנו מחליטים על בניית בריכת שחיה, בריכת זרמים, או כל בריכה– חשוב שנדע כי קיים ציוד ואביזרים לבריכות שאנו חייבים שיהיה לנו על מנת שנוכל לשמור עליה תקינה ומתוחזקת. אז מהו אותו הציוד וכיצד הוא עוזר לנו בתחזוקת הבריכה?

משאבה לבריכה ביתית

מסננים ומשאבות

מסננים הם ציוד חובה בתחזוקת בריכה ביתית והם הציוד הראשון ברשימת ציוד ואביזרים לבריכות.

המסננים שומרים על ניקיון הבריכה וחשוב שאלה יהיו מסננים איכותיים כמו למשל מסנני הפיברגלס שמסננים את המים ותפקידם לזהות חול בקרקעית הבריכה ולסננו.

חשוב גם שהמסננים אותם אנו מתקינים יאפשרו את כניסתם חזרה של מי הבריכה לאחר סינונם.

תפקידם של המסננים הוא לסחרר את המים בצורה שבה יוכלו להתנקות על מנת לחטא ולסנן את המים.

לצורך החיטוי והסינון מתווספות גם המשאבות שהן עוד חלק אינטגראלי בציוד הבריכות והם מאופסנות בחדר משאבה. רצוי לבחור במשאבה שקטה שאינה עושה רעש רב וכמובן שתהיה בגודל פרופוציונאלי לבריכה.

* חשוב לדעת כי המשאבות האיכותיות יגיעו עם מסנן משלהן למניעת כניסה של שיער ולכלוכים למשאבה והמסנן ידאג גם הוא לצלילות המים בבריכה.

כיסוי סולארי לבריכה ביתית

כיסוי לבריכת שחיה

כיסוי של בריכה ביתית הוא עוד אלמנט חשוב שעוזר לשמור ולתחזק את הבריכה, וכיום ישנם מגוון כיסויים לבריכות בגדלים ועוביים שונים אותם ניתן לפרוס בקלות על גבי הבריכה.

הכיסויים בחנויות הציוד מגיעים בגדלים של עד מאה מטרים רבועים והם מועילים מאד לקליטת אדי השמש וחימום הבריכה, הכיסוי מונע התאדות מסיבית של מי הבריכה, מונע לכלוכים בבריכה והגנה מפני חרקים וזוחלים – הכיסויים הופכים את הבריכה לסטרילית ונעימה יותר לשימוש.

משאבות חום לבריכות

משאבות חום לבריכות הן אמצעי להארכת עונת הרחצה ולניצול אפקטיבי והנאה רצופה יותר מהבריכה שלנו.

המשאבות מחממות את המים בכל חודשי השנה – מה שהופך את השימוש בבריכה למהנה ומשתלם יותר.

משאבת החום מונעת על ידי גז ויניקה או פליטה של חום כגוף אחד ולא שניים ובכך מפצלת את החום שלה ביעילות תוך חסכון באנרגיה.

רוב המשאבות האיכותיות של בריכה ביתית כיום נחשבות משאבות ירוקות בשל יעילות החימום שלהן, וזאת משום שהמבנה וסוג הגז שלהן חסכוני ביחס לקילו וואט שהן מספקות. הן נחשבות משאבות בעלות מערכת ידידותית לסביבה המנצלת את משאביה ובדרך גם מפנקת את בעלי הבריכה.

כלור

כלור הוא אביזר שיש להשתמש בו כל הזמן בבריכה על מנת לגרום לצלילות ולחיטוי המים אך עם זאת יש לדעת כיצד להשתמש בו ובאילו כמויות.

כאשר אנו רוכשים כלור יש לרכוש כלור ידידותי למשתמש ולגוף ושריחו אינו חזק. חשוב להשתמש בו בכמויות סבירות שלא ידיפו ריח לא נעים ולא יזיקו לגופינו או לשיערנו.

אם נרצה לשמור על ניקיונה של בריכה ביתית חשוב להקים מקלחון קטן ליד הבריכה ולבקש מהאורחים שלנו להתרחץ לפני הכניסה לבריכה, לחבוש כובע ים בכניסה לבריכה או לאסוף את שערם על מנת למנוע היווצרות של שיער רב בבריכה.

#ציודלשמירהעלהבריכה #אביזריםנלוויםלבריכה #בריכהביתית