מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך
עקבו אחרינו ב-
  • Facebook Basic Square
השאירו פרטים לקביעת פגישה

דק מעץ אורן

דק מעץ אורן היינו הדק הנפוץ ביותר בישראל. חברת סאקויה פרויקטים בעץ משווקת עץ אורן פיני רמה 5, שהוא עץ האורן מהסדרה האיכותית ביותר.

ישנן כמה סיבות להיותו של דק האורן הנפוץ ביותר בארץ:

  • דק אורן הינו הדק הזול ביותר.

  • האורן הינו עץ רך ולכן קל מאוד לעבוד איתו.

  • קיים שנים רבות בארץ ועל כן לבעלי מקצוע רבים יש ניסיון רב בהתקנתו (לעומת שלל העצים האקזוטים שמיובאים לישראל רק בשנים האחרונות).

איכות של עץ אורן נמדדת במספרים כאשר המספר מייצג את כמות העיניים שיש לעץ לכל מטר אורך. העץ האיכותי ביותר עבור דק אורן הינו עץ אורן פיני רמה 5. עצי אורן מיובאים בעיקר מרוסיה ומפינלנד כאשר האורן הפיני הוא האיכותי ביניהם.

צביעה ותחזוק דק אורן:

את השימון הראשון של דק אורן יש לבצע רק כשבועיים עד חודש מרגע ההתקנה מפני שהוא צריך להתייבש (לאחר תהליך החיטוי). דק אורן שייצבע מיד עם התקנתו יפלוט שרף. יש לשמן את הדק אחת לחצי שנה עד שנה (תלויי ברמת חשיפתו לשמש).

ניתן להשיג דק אורן במספר מידות אורך מ3 עד 6 מטר בקפיצות של 30 סנטימטר. כמו כן ישנן שתי מידות עובי: הנפוץ יותר בעובי 33 מ"מ וברוחב 14.5 ס"מ, השני מגיע בעובי 28 מ"מ וברוחב 14 ס"מ.

לפני שמתקינים דק אורן חייבים לוודא שהעץ עבר חיטויי (אימפרגנציה).החיטוי מגן על העץ בפני מזיקים. ניתן לזהות דק אורן שעבר חיטוי על ידי הגוון הירוק שהעץ מקבל לאחר החיטוי. חיטוי העץ הכרחי מפני שהדק צריך לעמוד בפני פגעי מזג האוויר וחרקים.

#דקמעץאורן #דקאורן #דקבגינה

©כל הזכויות שמורות לסאקויה פרויקטים בעץ ובאבן בע"מ.

זכרון יעקב, ישראל 2017.